Злинська ЗШ №1 І - ІІІ ступенів

Вступ до школи

Правила вступу для "першачків" не змінилися
      Вік майбутніх першокласників регламентується статтею 20 Закону України "Про   загальну середню освіту" («зарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється, як правило, з шести років»).
   Прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється без конкурсу відповідно донаказу Міністерства освіти і науки України від 07.04.2005р.  N204 «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів», а також відповідно до території обслуговування. За наявності вільних місць дитина може розпочинати навчання в інших навчальних закладах.
Для зарахування дитини до 1 класу батькам чи особам, які їх замінюють, слід подати такі документи:
 - заяву на ім'я директора;
- копію свідоцтва про народження дитини;
- медичну картку встановленого зразка.
     Не допускається перевірка знань та умінь дитини понад обсяги державних вимог навчально-виховних програм дошкільного навчального закладу. Не дозволяється перевіряти вміння читати, писати, рахувати тощо, оскільки формування цих навичок відбувається у процесі навчання дитини в початкових класах за чинними навчальними програмами для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.
       Спілкування з дитиною має проводити вчитель початкових класів та психолог у формі доброзичливої співбесіди, що триває не більше 30 хвилин, у присутності батьків або осіб, які їх замінюють. Оскільки навчання учнів 1 класу здійснюється з урахуванням особливостей фізичного і психічного розвитку дітей, їх вікових та індивідуальних можливостей, слід зазначити, що готовність до систематичного навчання визначається взаємозв'язаними компонентами: фізичною готовністю (станом здоров'я і фізичним розвитком дитини), інтелектуальною і особистісною готовністю.
     Фізична готовність дитини до школи визначається медичними працівниками і записується у медичній картці.
      Особистісна готовність характеризує уміння дитини орієнтуватися в навколишньому світі, запас її знань, ставлення до школи, самостійність дитини, її активність й ініціативу, розвиток потреби у спілкуванні, вміння встановити контакт з однолітками і дорослими.
      Інтелектуальна готовність дитини до школи включає в себе розвиток фонематичного слуху, зорового сприймання, образних уявлень, розвиток таких психічних процесів, як сприймання, увага, спостережливість, пам'ять, уява, а також розумовий і мовленнєвий розвиток.
      Шкільний психолог та вчитель вивчають індивідуальні особливості дитини з метою найефективнішого впливу на її всебічний розвиток та виховання у процесі навчання після зарахування до 1 класу.

Прийом дітей у 2-9 класи

Для зарахування дитини до 2-9 класів батьки або особи, які їх замінюють, подають:
заяву на ім'я директора загальноосвітнього навчального закладу,
копію свідоцтва про народження дитини,медичну картку встановленого зразка,
особову справу дитини, видану їм з місця попереднього навчання.

Прийом дітей у 10-11 класи

Для зарахування дитини до 10-11 класів батьки або особи, які їх замінюють, подають:
заяву на ім'я директора загальноосвітнього навчального закладу,
копію свідоцтва про народження дитини,медичну картку встановленого зразка,
особову справу дитини, видану їм з місця попереднього навчання,
свідоцтво про базову загальну освіту (+ додаток до нього)